poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Wydatki 500+

Wczorajszą wiadomością niemal numer 1 w telewizji TVP Info był wywiad z matką korzystającą z programu 500+. Zgodnie z linią programową tego kanału, przede wszystkim pokazywano zalety tego programu. Matka kilkorga dzieci pokazywała zakupy w związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym. Wśród zakupów pokazano przede wszystkim obuwie dla dzieci, reszty nie widziałam. Matka powiedziała ze zakup butów to był wydatek prawie 1300 zł dla czwórki dzieci, kwota niemała, w związku z tym przydałoby się nawet więcej niż 500 zł na dziecko, aby zaopatrzyć dziecko w niezbędne rzeczy. 
Dzieciom buty są potrzebne, owszem. Ale po co kupować teraz, na koniec lata, dziecku w wieku przedszkolnym fikuśne sandałki? Za rok będą na 100% za małe. Mama powiedziała, ze do przedszkola przydałyby się kapcie, a to znaczy ,że ich jeszcze nie kupiła. Pracująca samotna matka wiedziałaby co jest naprawdę potrzebne, bo ona nie dostaje 500+ na swoje jedyne dziecko. Za wszystko płaci sama. 

7 komentarzy:

 1. twój tekst trafia do serca i się z nim zgodzę. Nie wiem może o tym dużo mam dopiero 14 lat jeszcze trochę przede mną, ale naprawdę świetnie to opisałaś. Ostatnio kupowałam również rzeczy do szkoły. Postawiłam na duże zeszyty A4 ponieważ jest mi w nich wygodnie pisać. Ja kupowałam te po 5 zł ale były również za 12 a różnicą było to, że te droższe zamiast zwykłego marginesu w kratkę miały cały zielony. Paranoja jak dla mnie.
  Podoba mi się twój blog więc zostanę na dłużej :)

  Buziaki :*
  zlodziejka-zapisanych-stron.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Olcia, jesteś dobrym materiałem na rozsądną kobitę. Pozdrawiam ciepło :-_

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem powinno więcej być niż tylko 500 zł.
  http://mateslifex.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, tylko ktoś musi na to zarobić :-) W hotelu, w którym spędziłam dwa dni, pracowali bardzo młodzi sympatyczni Ukraińcy, prze wejściem na Błędne Skały skały lody sprzedała mi Ukrainka. Za wodę leczniczą w Kudowie skasowała mnie starsza pani. Czu to oni mają finansować ten program? Pozdrawiam ciepło, miło Cię tu widzieć :-)

   Usuń
 4. nie zgadzam się, to pieniądze tej kobiety i to ona decyduje jak wydać te pieniądze na dzieci, skoro uważa, że takie buty potrzebują jej dzieci to takie kupuje, nikt się nie powinien wtrącać w to jak ktoś wydaje własne pieniądze, na pewno nie w tym opisanym przypadku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oboje mamy prawo do oceny. Cieszę się, że w kulturalny sposób dzielisz się swoją opinią. Pozdrawia, ciepło :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...